sobota, 27 lutego 2010

Piec chlebowy - ciekawe strony

Tym wpisem chciałbym zapoczątkować serię wpisów dotyczących budowy pieca chlebowego. Internet pełen jest schematów budowy pieca chlebowego. Ja postaram się tutaj usystematyzować najciekawsze strony z całego świata aby ułatwić użytkownikom polskiego internetu podejście do tematu budowy pieca chlebowego.

zródło: http://breadhunter-breadforall.blogspot.com/

Aby rozpocząć drogę przytoczę na początek dwie ciekawe strony na których zamieszczone są mapy z piecami chlebowymi z całego świata.
Piece chlebowe z całego świata autor tej strony za 13 Euro sprzedaje płytę CD na której udokumentował jak budował swój piec chlebowy. Można umieścić swój piec chlebowy na mapie świata.
Aby pójść dalej w prezentacji map z piecami chlebowymi przedstawiam kolejną stronę na której po kliknięciu na wybraną lokalizację pojawia się piec chlebowy w wybranym miejscu w USA, Australii czy Europie.
Zaczynając drogę od tych dwóch adresów można zwiedzić cały świat i podglądać jak ludzie stawiali swoje piece chlebowe.
W kolejnych postach postaram się opisać polski piec chlebowy wiejski, piec ziemny, jak i piece do przygotowywania potraw z całego świata.
Aby zaspokoić ciekawość prezentuję zdjęcie najprostszego pieca ziemnego jakim jest piec zboczowy, czyli piec wykonany w najprostszy możliwy sposób poprzez wykopanie odpowiednich otworów na zboczu (górce). Jest to najprostszy sposób na gotowanie w warunkach polowych ponieważ jesteśmy wstanie skupić ogień w jednym punkcie nawet podczas niesprzyjającej pogody. Eliminuje on minusy ogniska.

źródło: http://survival.strefa.pl/piece.htm#zboczowy

Zapraszam także do zapoznania się z Piec chlebowy najprostszy sposób budowy oraz Piec chlebowy - najprostszy sposób budowy - uzupełnienie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz