środa, 29 października 2014

Zaproszenie dla branży kominkowej

”Zaproszenie” zwykle kojarzy się z przyjemnością ale tym razem chcielibyśmy zaprosić do wspólnej pracy w ramach rozwoju naszej branży. Reprezentujemy Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kominki Polskie, które powstało w 2003 roku i liczy obecnie 120 członków. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro naszej branży, do wstąpienia w nasze szeregi i wspólne działania dla dalszego rozwoju.

W związku z pojawiającymi się zakazami palenia drewnem (np. Kraków) chcielibyśmy w najbliższym czasie przeprowadzić akcje edukacyjną dotyczącą zalet i sposobów prawidłowego spalania drewna. Akcja ta polegałaby na umieszczeniu jak największej ilości artykułów w prasie lokalnej i ogólnopolskiej dotyczących tego problemu. Chcemy przygotować również naklejki popularyzujące ogrzewanie drewnem na samochody i do salonów kominkowych. Przy odpowiednim wsparciu finansowym można również umieścić bilbordy przy trasach krajowych.
W maju 2015 organizujemy w Krakowie spotkanie międzynarodowej organizacji zduńskiej VEUKO. Równolegle odbędzie się konferencja w Akademii Górniczo Hutniczej, organizowana przez Fundacje na Rzecz Równomiernego Rozwoju Człowieka i Środowiska. Happening w Krakowie z udziałem naszych członków i mieszkańców będzie propagował czyste spalanie drewna. Spotkanie powiązane będzie z dorocznym Walnym Zjazdem OSKP
W styczniu 2015 chcemy wziąć aktywny udział w targach branżowych KOK Wels - Austia. Organizujemy stoisko pod patronatem OSKP i zapraszamy polskich producentów do wspólnej prezentacji . Przygotujemy katalog w języku niemieckim gdzie obok wystawców będą się mogły reklamować firmy zainteresowane tym rynkiem. Katalog będzie również rozprowadzany na targach ISH we Frankfurcie. Planujemy zorganizować wspólny wyjazd naszych członków na targi do Wels, w ”dniu polskim” będzie zorganizowany specjalny wykład (z tłumaczem) na temat aktualnych kierunków rozwoju branży.
Jeżeli akceptujecie plan naszych działań, ewentualnie chcielibyście wprowadzić nowe elementy zapraszamy do OSKP.
W naszym stowarzyszeniu osoby fizyczne są członkami zwyczajnymi, których prawa i obowiązki określa Statut OSKP. Składka członka zwyczajnego wynosi 500zł rocznie.
Firmy które mogą udzielić wsparcia finansowego należą do OSKP jako członkowie wspierający a składka wynosi 2000 zł rocznie.
Więcej informacji na temat naszej działalności znajdziecie Państwo na stronie internetowej, która nie jest doskonała ale ustawicznie pracujemy nad jej poprawą.
Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt na adres biura: stowarzyszenieMAŁPKAkominkipolskie.com.pl
W imieniu Zarządu OSKP
prezes Anna Salata

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz